AHMETLİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2017 MEZUNİYET TÖRENİ
Ahmetli Meslek Yüksekokulu 2016- 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 25 Mayıs 2017 tarihinde MYO bahçesinde gerçekleştirildi. Mezuniyet Törenine Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Üniversitemiz Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Ali Çipiloğlu, Salihli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkay Dilber, öğretim elemanları ve çok sayıda mezun öğrenci ailesi katıldı.  
Mehter gösterisiyle başlayan törende okul birinciliğini paylaşan Büşra Ünver ile Sedef Yılmazın konuşmalarını yaptı. Sedef Yılmaz konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder." sözünü paylaşarak, "Bizler bu söz doğrultusunda özgür bir millet olarak yaşamaya devam etmek istiyoruz" dedi.
Ahmetli MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Şahin, "Bugün burada 700 den fazla öğrencimizi mezun etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak kalifiye iş gücünün yetiştirilmesine büyük önem veren üniversitemiz, sorumluluklarının bilinciyle ülkemizin her alanda gelişmesine katkı sağlayacak nitelikli, aranan ve ahlaklı bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiş köklü bir eğitim kurumudur. 
Bu yıl 22. Dönem mezunlarını veren Ahmetli Meslek Yüksekokulumuz Üniversitemizin en köklü ve en yoğun kontenjan doluluk oranına sahip meslek yüksekokullarından bir tanesidir. 
Sevgili öğrenciler; eğitim-öğretim hayatınızın en önemli aşamasını bu gün itibariyle tamamlamış oldunuz. Yeni bir başlangıç aşamasında, hayatın bundan sonraki evresinde zaman zaman belli zorluklarla, engellerle karşı karşıya kalacaksınız. Lakin bu uzun yolculukta hedeflediğiniz işlere, kadrolara zaman içinde kavuşacağınıza ve muvaffak olacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizlere sağlıklı, başarılı, mutlu bir ömür dilerim. Katılımları için tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.
Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Ali Çipiloğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi çalışanları olarak hep birlikte, insanı merkeze alan, sadece bilgi aktarmayı değil insan yetiştirmeyi bir sanat olarak gören ve eğitimin-öğretimin temeline bu felsefeyi koyan bir anlayışla bir dönemin daha sonuna gelindiğinin altını çizerek, "Başlamak bitirmek içindir ve her bitiş bir başlangıcın müjdecisidir. Bu anlamda mezuniyet bir son değil yeni bir başlangıçtır. Ahmetli Meslek Yüksekokulu 22. Dönem mezunlarımızı yeni bir başlangıca daha uğurluyoruz. Hayata, mesleğe, umuda uğurluyoruz. Biliyoruz ki iyi ve başarılı bir insan olmak emek ister. Çalışma hayatınızda sizi başarıya ulaştıracak en büyük etkenin emeğiniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Başarının da ahlak ve dürüstlükle taçlanmadıkça hiçbir anlam ifade etmediğini sakın unutmayın. Böyle davrandığınızda göreceksiniz kazanan hep siz olacaksınız. Mesleğinizi icra ederken sabırlı olun, nefsinize hâkim olun, kendiniz olun ve en önemlisi insan kalın. Anne ve babanızın hayır duasını almayı sakın unutmayın" dedi.
Tören, okul birincisi olarak İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünden mezun Büşra Ünver ile Bankacılık Sigortacılık Bölümünden mezun olan Sedef Yılmaz'a, ikinci Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümünden mezun olan Çağla Ünalan'a ve üçüncü olarak Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünden mezun olan Merve Yılmaz'a mezuniyet belgesi ve hediyelerinin verilmesinin ardından tüm mezunların mezuniyet belgelerini alarak keplerini havaya fırlatmaları ile sona erdi. 
  • Uzaktan eğitim
  • Eğitim Kataloğu
  • YAZ OKULU
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik